Aanmelden Leerjaar 2 en hoger

Aanmelding klas 2 en hoger – 2026-2027

Afspraken voor toelating schooljaar 2026-2027

Leerlingen die in een hoger jaar dan de eerste klas op het Vellesan College willen komen noemen we zij-instromers. Zij-instromers moeten aan een aantal criteria voldoen; het Vellesan College neemt alleen leerlingen aan die voldoen aan deze criteria. Daarnaast moet er ook plek zijn in de klas waar de leerling naartoe wil. Aanname van zij-instromers geschiedt dus op basis van geschiktheid en plek. We nemen vrijwel nooit zij-instromers aan voor het lopende schooljaar.

Op dit moment is het nog niet mogelijk om aan te geven hoeveel plaatsen er beschikbaar zijn per leerjaar, onderwijsniveau of profiel. De interne overgangsbesluiten binnen onze school zijn nog niet definitief vastgesteld. In juni wordt, op basis van de dan bekende aantallen leerlingen en aanmeldingen, bepaald of leerlingen geplaatst kunnen worden of dat loting noodzakelijk is. Tot dat moment communiceren wij geen aantallen beschikbare plaatsen.

Aannamecriteria zij-instromers

    • Er is een overgangsrapport voor het niveau waarop een leerling wil instromen. Wil iemand bijvoorbeeld instromen in havo 3, dan moet hij/zij een overgangsrapport voor havo 3 hebben.
    • De leerling is niet vaker dan één keer blijven zitten.
    • De leerling heeft een overtuigende motivatie om de overstap naar het Vellesan College te maken.
    • De ondersteuningsbehoefte moet vallen binnen wat wij als school kunnen bieden. Concrete informatie over wat wij aan ondersteuning kunnen bieden staat in het schoolondersteuningsplan.
    • Toelating tot 3 vmbo basis-kader is profielafhankelijk. De oorspronkelijke profielkeuze is hierbij leidend. Er kan niet zonder meer gewisseld worden van profiel. · Voor instroom van mavo 4 naar havo 4 gelden aanvullende eisen.
    • Er is alleen in zeer uitzonderlijke gevallen zij-instroom mogelijk in vmbo 4, mavo 4 of havo 5. Instroom in 6 vwo is onmogelijk.

Als niet aan deze criteria voldaan is ontvangt de leerling een afwijzing.

Procedure voor zij-instromers vanaf 30 maart 2026

1. Een leerling van een Velsense school informeert eerst op de eigen school naar de overstapprocedure.

2. Een zij-instromer wordt digitaal aangemeld via de Overstap.
Leerlingen uit de regio Haarlem-Velsen worden in de Overstap aangemeld door de toeleverende school.
Leerlingen uit overige regio’s ontvangen een inlogcode van het Vellesan College na het inleveren van het aanmeldformulier

3. Aanmelding geschiedt vóór 1 juni 2026. Aanmeldingen die na 1 juni 2026 binnenkomen ontvangen na de eindvergadering uitsluitsel over plaatsing

4. U krijgt een schriftelijke bevestiging van de aanmelding.

5. De toeleverende school levert via de Overstap een overdrachtsdossier aan.

6. Er wordt gekeken of het dossier volledig is en of aan alle aannamecriteria wordt voldaan. Als dit het geval is, dan wordt hij/zij uitgenodigd voor een intakegesprek. Dit gesprek zal na 1 juni plaatsvinden. In het gesprek komen motivatie, eventuele aansluitingsproblemen, vakkenpakketkeuze en kans op succes aan de orde.

7. Na het gesprek krijgt de leerling te horen of die toelaatbaar is, dat wil zeggen dat wij van mening zijn dat hij/zij bij het ondersteuningsprofiel van de school past, een goede motivatie heeft en er een gerede kans op succes is. Vinden wij dat de leerling niet toelaatbaar is, dan houdt de procedure hier op.

8. Als een leerling toelaatbaar is, krijgt hij/zij aan het eind van het schooljaar (uiterlijk 3 juli 2026) te horen of hij/zij plaatsbaar is, dat wil zeggen dat er ook een plek in de gewenste klas is.

9. Het Vellesan College hanteert een voorrangsregeling bij plaatsing

Bekijk hier de presentatie
over deze profielkeuze.

Bekijk hier het informatie boekje
over de overstap van
4 mavo naar 4 havo.